Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14 im. Józefa Wybickiego
VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego

Jesteśmy placówką, w której naukę rozpoczynamy od klasy czwartej szkoły podstawowej z możliwością kontynuacji  w liceum ogólnokształcącym do klasy maturalnej.
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzi wykwalifikowana kadra bardzo dobrych nauczycieli. Od 1974 roku funkcjonujemy jako szkoła sportowa, co oznacza zwiększoną ilość godzin z wychowania fizycznego. Specjalizujemy się w gimnastyce artystycznej i koszykówce, jednak  trafiaj do nas również sportowcy trenujący inne dyscypliny.
Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i na egzaminach zewnętrznych. Co roku plasujemy się w czołówce szkół Gdyni i całego Pomorza. Słyniemy jednak głównie z dokonań sportowych.
Współpracujemy również z klubami sportowymi naszego miasta – Asseco Arka Gdynia, Arka Gdynia, SGA Gdynia i UKS Jantar Gdynia.


W ZSSO funkcjonują klasy mistrzostwa sportowego w gimnastyce artystycznej z możliwością nauki od klasy czwartej szkoły podstawowej do klasy maturalnej.
Gimnastyka artystyczna jest dyscypliną wczesnorozwojową. W Polsce dyscyplinę tą trenują tylko dziewczęta. Treningi rozpoczynają się w grupach naborowych między 4 a 5 rokiem życia w klubach współpracujących ze szkołą. Na początku zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu po 1 godzinie. W następnych latach zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu i są połączone z lekcjami klasyki. Najlepsze sportowo dziewczęta rozpoczynają naukę od klasy IV szkoły podstawowej. W oddziałach mistrzostwa sportowego obowiązuje (co najmniej) 16 godzinny tygodniowy cykl treningowy. Szkoła zapewnia profesjonalną kadrę pedagogiczną, trenerską i baletową, posiada gabinet odnowy biologicznej ze specjalistycznym sprzętem. Uczennice szkoły osiągają sukcesy sportowe (są reprezentantkami Polski na imprezach międzynarodowych) i bardzo dobre wyniki w nauce i po zakończeniu szkoły często kontynuują karierę sportową studiując na wybranych uczelniach.

Back to top